Warsztaty ślubne

Zapraszamy  na warsztaty fotografii Ślubnej:

„OD PASJONATA DO PROFESJONALISTY”

KIEDY:   20-21 maja 2023

GDZIE:  w studiu 4Rooms w Poznaniu

w grupie maksymalnie 8 osób

O PROWADZĄCYM SŁÓW KILKA

Nazywam się Piotr Jan Gajewski. Od 17 lat jestem zawodowym fotografem, z wykształcenia prawnikiem, ale z serca artystą, ojcem dwójki dzieci i posiadaczem dwóch kotów, wielbicielem sztuki, kultury, fotografii artystycznej, dobrego kina i literatury. Zapraszam na moje autorskie warsztaty fotografii ślubnej w kameralnej grupie. Pracuję jako fotograf ślubny od 2006 roku. Sfotografowałem w tym czasie około 400 ślubów w kraju i za granicą. Zdobyłem wyróżnienia w międzynarodowych konkursach fotograficznych tak prestiżowych stowarzyszeń jak IPA, WPJA, AGWPJA. Na co dzień prowadzę studio 4Rooms w Poznaniu, w którym odbędą się zajęcia warsztatowe. Przeszedłem w moje praktyce zawodowej praktycznie wszystkie szczeble drabiny zawodowej fotografa ślubnego. Posiadam duże doświadczenie i co dla mnie bardzo ważne – od samego początku budowałem mój własny styl fotograficzny, który powoduje że przyciągam klientów o podobnej do mojej estetyce, a to z kolei powoduje, że naprawdę dobrze pracuje mi się na ślubach, które fotografuję i mogę realizować własne wizje fotograficzne. Dla mnie najistotniejsze w fotografii ślubnej są emocje, światło i chwytanie piękna w każdej jego światłoczułej formie. Moje bogate portfolio ślubne znajdziecie na stronie: https://4roomstudio.com/galeria/ Od kilku lat przymierzałem się do zorganizowania warsztatów ślubnych, ale nie chciałem ich robić w jeden dzień, jak to ma w zwyczaju większość organizatorów warsztatów ślubnych, a w sposób bardziej analityczny, w szerszym ujęciu teorii oraz zajęć praktycznych, które rzeczywiście pozwolą opanować rzetelnie podstawy trudnej i pełnej wyzwań dziedziny, jaką jest profesjonalna fotografia ślubna.

DO KOGO SKIEROWANE SĄ WARSZTATY?

Przede wszystkim dla początkujących fotografów i amatorów z dłuższym stażem – tych osób które chcą spróbować sił w fotografii ślubnej bardziej serio i wejść w segment profesjonalny. Otrzymacie w ramach dwudniowych warsztatów ogromną porcję wiedzy teoretycznej, a także praktycznej w ramach sesji z modelową, atrakcyjną młodą parą i pięknym starym samochodem. Co ważne, zdjęcia te będziecie mogli dołączyć do swojego portfolio ślubnego.  Grupa będzie liczyć maksymalnie 8 osób, a zajęcia potrwają 2 dni. Będą to wykłady oraz zajęcia interaktywne – sesja z wzorcową młodą parą. Każda osoba będzie mogła swobodnie pytać o rzeczy dla niej ważne i każda osoba będzie mogła zrobić zdjęcia z naszą modelową parą młodą, a także każda osoba będzie mogła liczyć ma moje rady dotyczące sprzętu fotograficznego czy porady biznesowe i prawne w części zajęć poświęconej budowaniu firmy fotograficznej oraz odpowiedzialności prawnej i ochronie praw wizerunkowych.

JAK DOBRZE ZROBIĆ ZDJĘCIA ŚLUBNE, JAK SZYBKO I DOBRZE JE OPRACOWAĆ, JAK DOBRAĆ SPRZĘT FOTOGRAFICZNY, JAK SKOMPONOWAĆ OFERTĘ I POZYSKAĆ KLIENTÓW i wiele innych mniejszych celów.

1. Omówię krok po kroku wszystkie etapy reportażu – od przygotowań do ślubu, przez ceremonię, wesele, a skończywszy na sesji plenerowej. Dobór sprzętu fotograficznego – co warto a wręcz trzeba mieć, a co stanowi miłe, ale niekoniecznie potrzebne dodatki sprzętowe. Pomocą wykładową będą bardzo bogate materiały zdjęciowe pochodzące z moich najlepszych reportaży ślubnych i sesji plenerowych. Do dyspozycji będą także aparaty i obiektywy systemu Sony. Pokazując moje fotografie ślubne przeanalizuję wszystkie za i przeciw. Opiszę różne recepty na sukces przy realizacji zdjęć ślubnych. Omówię techniki fotograficzne przydatne na ślubach. Kiedy plan szeroki a kiedy portret? Czy lepiej Canon, Nikon czy może Sony, albo jeszcze coś innego? Czy do wszystkiego muszę mieć inny obiektyw, czy sprawdzają się zoomy, a jeśli tak, to jakie? Jak dobrze sfotografować przygotowania, ceremonię, przysięgę małżeńską i wesele? Jak wybrać miejsce na sesję plenerową i czy warto szukać odległych miejsc? Kiedy i jakich lamp błyskowych używać, a kiedy lepiej zdać się na światło zastane? To jedne z wielu pytań, na które odpowiem na warsztatach. Jak pozyskać zlecenia ślubne, od czego zacząć, jak zbudować ofertę, gdzie warto angażować środki na reklamę i jak rozmawiać z potencjalnymi klientami, aby zrobić dobre wrażenie.

PRAWO,  UMOWA A FOTOGRAFIA ŚLUBNA. Dlaczego ważna jest umowa i określenie w sposób precyzyjny praw i obowiązków. Przy okazji będziecie mogli zadawać pytania dotyczące umowy oraz otrzymacie ode mnie szablon umowy napisany przez grupę prawników, z której sam korzystam z powodzeniem od lat.

OBRÓBKA FOTOGRAFII ŚLUBNYCH. Temat rzeka. Skupię się na najczęściej używanych przeze mnie narzędziach służących do obróbki plików RAW, stosowanych warstwach i sposobie retuszowania zdjęć. Fotografia ślubna po prostu wymaga umiejętności operowania obrazem, jego koloryzacji, nadania tonalności i przynajmniej podstawowego retuszu. Przy omawianiu technik obróbkowych skupię się na tym jak jednocześnie można efektywnie i w miarę szybko osiągnąć piękne efekty nie tracąc dziesiątek, a czasami setek godzin na obróbkę zdjęć z jednego ślubu.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE. Uczestnicy warsztatów obowiązkowo muszą zabrać ze sobą aparat fotograficzny oraz przynajmniej jeden obiektyw typu zoom np. 24-70mm lub inny zbliżony, a jeszcze lepiej dwa, albo trzy obiektywy, np. stałoogniskowy 35, 50 lub 85mm. Naturalnie jeśli weźmiecie więcej obiektywów, mogą Wam się przydać. Warto zabrać także tradycyjny notatnik.

NAPOJE, POSIŁKI, PRZEKĄSKI.  Ze swojej strony zapewnię Wam napoje zimne i gorące, owoce, obiadokolację oraz przekąski.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

SOBOTA  20 maja, godzina 10:00 – przywitanie i zapoznanie się z uczestnikami warsztatów oraz wykład dotyczący zagadnień związanych z doborem sprzętu fotograficznego – obiektywów, aparatów, lamp błyskowych od A do Z. Następnie wykład połączony z prezentacją moich materiałów przekrojowych – reportaży i sesji plenerowych. Następnie blok wykładowy dotyczący tworzenia ofert, stosowania prawa autorskiego i omówienie metod marketingowych oraz reklamy. Będzie także o etyce i kontakcie z klientem. Około godziny 14:00 udamy się na plener ślubny w piękne miejsce nieopodal studia, gdzie przez kilka godzin będziemy realizować bardzo urozmaicone zdjęcia w świetle naturalnym i z użyciem lamp błyskowych, a wszystko po to, abyście mieli pojęcie o tym jak dobrze i skutecznie zrealizować zdjęcia plenerowe na kilka sposobów. Pokażę Wam moje sprawdzone sposoby na budowanie kadru, na dobry kontakt z klientami w czasie sesji, bo budowanie nastroju, tworzenie chemii emocjonalnej jest nie mniej ważne niż sam sprzęt i umiejętności techniczne. Z pleneru wrócimy na obiadokolację około godziny 18:00, a od godziny 19:00 pokażę Wam moją obróbkę plików RAW – zdjęć wykonanych na plenerze. Krok po kroku pokażę szybkie i sprawdzone metody korekcji kolorów, kontrastów, tworzenie zrównoważonego światła – efekt HDR oraz szybki i skuteczny retusz zdjęć. Zajęcia zakończymy około 21:00

NIEDZIELA 21 maja, godzina 10:00  Zaprezentuję Wam różne albumy i inne materiały do prezentacji zdjęć, wydruki, fotoobrazy, triplexy i inne dostarczone przez największego producenta albumów branży ślubnej w Polsce – firmy Nphoto. W ramach warsztatów otrzymacie bon zniżkowy na materiały produkowane przez Nphoto, a także kody rabatowe na zakup sprzętu fotograficznego w CYFROWE.PL.  Oprócz samych albumów opowiem jak podejść do selekcji zdjęć i układu graficznego albumu. Około godziny 12:00 podsumuję najważniejsze punkty warsztatów, aby lepiej Wam się wszystko utrwaliło – najważniejsze zasady stosowane przy wykonaniu fotoreportażu oraz sesji plenerowej, selekcja zdjęć, jakimi priorytetami się kierować oraz na co szczególnie zwrócić uwagę. Na koniec będzie mogli mi zadawać pytania i prosić o rady w kwestiach omawianych przez całe warsztaty.

Podsumowując macie okazję wziąć udział w szerokozakresowych warsztatach ślubnych, które w znaczny sposób wpłyną na podjęcie przez Was kroków w kierunku rozpoczęcia pracy fotografa ślubnego. Zyskacie duży zastrzyk wiedzy i przy okazji kilkadziesiąt wartościowych zdjęć z piękną parą młodą do portfolio. Dodatkowo otrzymacie wzór umowy dotyczącej fotografii ślubnej, bony i kody rabatowe na albumy i sprzęt fotograficzny. Paradoksalnie wydając pieniądze na kurs w przyszłości zaoszczędzicie pieniądze na sprzęt fotograficzny, który i tak pewnie kupicie, a dzięi moim wskazówkom kupicie to czego naprawdę potrzebujecie, bo nie zawsze im więcej tym lepiej, w szczególności gdy chodzi o kosztowny sprzęt fotograficzny. Najważniejsze jednak będzie to czego dowiecie się na temat robienia samych zdjęć, reportażu, sesji plenerowych i budowania dobrych relacji z parami młodymi.

KOSZT WARSZTATÓW WYNOSI 1200,00 zł  Wystawiam fakturę VAT 0% na pełną kwotę, albo paragon.

Obowiązuje opłata rezerwacyjna – zadatek na konto w kwocie 600zł przy dokonaniu rezerwacji, a pozostałą kwotę należy wpłacić do dnia 14.04.2023

REZERWACJA – możecie skorzystać z zakładki kontakt na stronie. Możecie też pisać bezpośrednio do mnie na adres: piotrjangajewski@gmail.com

Zapraszam!

warsztaty fotograficzne Poznań, kurs fotograficzny, nauka fotografowania, szkoła fotografii