KURS FOTOGRAFICZNY

Kurs fotograficzny  „BE FLASHY” – praca z oświetleniem studyjnym od podstaw

UWAGA! PRZYJMUJEMY ZAPISY NA KURS W DNIU 10 CZERWCA 2023 (SOBOTA)

Kurs poprowadzi Piotr Jan Gajewski
– fotograf z blisko 20-letnim doświadczeniem w pracy w studiu fotograficznym, zawodowy fotograf o szerokich horyzontach twórczych, jego domeny to fotografia fashion, kobieca, reklamowa, portrety biznesowe i wizerunkowe, a także fotografia ślubna i rodzinna.
Piotr Jan Gajewski jest laureatem konkursów międzynarodowych stowarzyszeń IPA, WPJA, AGWPJA oraz laureatem kilku konkursów Playboy Fotoerotica.

Miejscem kursu „BE FLASHY” będzie stylizowane studio fotograficzne 4Rooms w Poznaniu, charakteryzujące się pięknymi i różnorodnymi scenografiami oraz bogatym zapleczem sprzętowym.

Partnerzy kursu „BE FLASHY”: 

CYFROWE.PL,  studio 4Rooms

Termin: 10.06.2023 od godziny 11:00

Koszt uczestnictwa w kursie:  380,00 PLN
Czas trwania kursu: 6 godzin zajęć + przerwa 45 minut
Ilość uczestników: maksymalnie 9 osób

Pozować na warsztatach będzie modelka Kasia Zientkowska – https://www.instagram.com/kasiazient/ 

Każdy uczestnik otrzyma kod rabatowy na sprzęt fotograficzny od CYFROWE.PL

Ten kurs jest skierowany dla osób, które chcą poznać podstawy pracy z lampami błyskowymi w studiu fotograficznym oraz niektóre techniki zaawansowane. Wielu z Was przymierza się do tworzenia własnego studia domowego, albo chce wynajmować profesjonalne studio do sesji z użyciem lamp błyskowych i światła ciągłego. Dzięki temu kursowi dowiecie się, jak używać prostych zestawów oświetlenia błyskowego i ciągłego uzyskując bardzo dobre rezultaty. Dowiecie się kiedy najlepiej używać jednej, a kiedy dwóch lub trzech lamp, albo więcej. Kiedy lepiej używać błysku, a kiedy światła ciągłego w studiu. Po tym kursie opanujecie podstawy w dziedzinie świetlenia studyjnego. Będziecie mogli robić zdjęcia z użyciem lamp w sposób świadomy i celowy. Ma to duże znaczenie w takich dziedzinach jak fotografia fashion, reklamowa, portretowa, wizerunkowa i wiele innych, gdzie fotograf używając lamp studyjnych nie tylko prawidłowo doświetla osobę czy scenę, ale także buduje nastrój i tworzy interesujące obrazy malowane światłem.

PROGRAM KURSU  „BE FLASHY”:

1. Omówienie podstaw pracy z lampami błyskowymi w trybie manualnym i automatycznym TTL, dobór sprzętu, aparatu i obiektywów w studiu.
2. Zastosowanie jednej lub więcej lamp błyskowych – wskazanie różnych wariantów oświetlenia w zależności od pożądanego efektu oraz różnych ustawień aparatu fotograficznego.
3. Ustawienia lamp do portretu oraz do zdjęć całopostaciowych,
4. Dobieranie odpowiedniego modyfikatora lampy błyskowej: kiedy softbox, a kiedy parasol, beauty dish, strumienica, grid i inne.
5. Wykonanie zdjęć z modelką w kilku wariantach i różnych ustawieniach lamp błyskowych z dokładnym omówieniem każdego presetu, począwszy od pracy z jedną lampą, a skończywszy na trzech lampach użytych do jednej fotografowanej sceny.
6. Kiedy i jak odbijać światło w studiu – praca z blendą odblaskową oraz z ekranem pochłaniającym odbicie światła.
7. Praca z ultra krótkim błyskiem dla zdjęć sportowych, tanecznych i innych dynamicznych ujęć.
8. Czy warto używać światłomierza w studiu – praktyczne wskazówki i pokazanie pracy ze światłomierzem z pomiarem błysku i światła ciągłego.
9. Skupianie i rozpraszanie światła w studiu, omówienie praktycznych zastosowań modyfikacji wiązki światła błyskowego lub ciągłego z użyciem odpowiednich modyfikatorów.
10. Jak dobrać lampy do domowego studia, a jak do większego, czym się kierować przy zakupie i na co zwrócić uwagę poza ceną i mocą lamp. Na kursie uzyskacie odpowiedzi na te i inne pytania o sprzęt studyjny.

Każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie wykonać zdjęcia na zajęciach korzystając z każdego prezentowanego presetu oświetleniowego w różnych aranżacjach studyjnych. Przez 6 godzin przerobicie nie mniej niż 8 różnych modeli oświetlenia. Pozować dla Was będzie doświadczona modelka w kilku różnych strojach i odpowiednim makijażu do sesji studyjnej. Sesje w ramach kursu wykonane zostaną w pięknych wnętrzach studia 4Rooms, a zdjęcia z kursu będziecie mogli włączyć do swojego portfolio co stanowi istotny bonus.
Na kursie będziecie mogli przetestować lampy ATLAS 600 TTL z różnymi modyfikatorami światła, a także otrzymacie kod rabatowy na zakup sprzętu fotograficznego i studyjnego w sklepie  CYFROWE.PL

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata zadatku na konto w kwocie 200zł, a pozostałą płatność należy wpłacić przelewem najdalej dzień przed kursem, albo gotówką w dniu kursu.

Każdy uczestnik powinien zabrać na kurs własny aparat ze stopką do lampy błyskowej, najlepiej lustrzankę albo bezlusterkowca oraz obiektyw lub obiektywy najlepiej o ogniskowej między 35 a 135mm, optymalnie 50mm

Na miejscu będą przekąski, napoje, kawa i herbata.

Studio wystawia faktury ze szkolenia fotograficznego lub paragony.

Dane do przelewu:

4roomstudio.com spółka z o.o.

Nr konta 22 1090 1362 0000 0001 5289 8267 (Santander Bank)

REZERWACJA MIEJSC NA KURS „BE FLASHY”:

kontakt: infostudio4rooms@gmail.com    tel. SMS: 693 613 838

DOJAZD do studia 4Rooms – Kliknij  w link – https://goo.gl/maps/S9KXERVPDGebwbRx6

KOLEJNY TERMIN KURSU FOTOGRAFICZNEGO OBERJMUJĄCEGO PRACĘ Z OŚWIETLENIEM STUDYJNYM PRZEWIDZIANE SĄ NA WRZESIEŃ 2023

ZAKRES PROGRAMOWY KOLEJNYCH KURSÓW BĘDZIE PUBLIKOWANY NA STRONIE Z MIESIĘCZNYM WYPRZEDZENIEM

 

kurs fotograficzny Poznań, warsztaty oświetleniowe, nauka fotografowania